Op vrijdag 24 februari is het precies een jaar geleden dat het Russische leger het soevereine Oekraïne binnenviel. Het oorlogsgeweld heeft tienduizenden het leven gekost en miljoenen Oekraïners zijn gevlucht. Velen van hen worden in Europa opgevangen, ook in Nederlandse steden, waaronder Rotterdam.
Op uitnodiging van de Oekraïense gemeenschap staat Nederland vrijdag stil bij 1 jaar oorlog. De nationale bijeenkomst is overdag in Utrecht, gevolgd door een stille tocht vanaf de Russische ambassade naar het internationaal gerechtshof in Den Haag.
Aansluitend is er een bijeenkomst van 19.00 – 20.00 uur voor het Rotterdamse stadhuis aan de Coolsingel 40 waar locoburgemeester Tim Versnel een van de sprekers is. Voorafgaand om 18.00 uur plaatsen vertegenwoordigers van de Oekraïense gemeenschap kaarsen en foto’s op het bordes.
Na de sprekers volgen 365 seconden stilte en een stille tocht naar de Erasmusbrug. Het carillon van het stadhuis brengt Oekraïense liederen ten gehore en op het KPN-gebouw zal de blauw-gele vlag verlicht zijn.